ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9557330
*
nr 955 7330
Spegel
Valnöt, 1800-tal, höjd: 171 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 18:09:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 16:30:08
1
1.100 kr
20/4 17:13:48
2
800 kr
20/4 17:13:48
1
900 kr (Budbetjänt)
20/4 17:18:15
2
1.000 kr
20/4 17:18:15
1
1.100 kr (Budbetjänt)
20/4 17:20:38
2
1.200 kr
20/4 17:53:50
3
1.500 kr
20/4 18:00:20
2
1.400 kr
20/4 18:00:20
3
1.500 kr (Budbetjänt)
20/4 18:01:17
2
Vinnande bud
20/4 18:01:50
4
1.700 kr
20/4 18:01:50
2
1.800 kr (Budbetjänt)
20/4 18:02:29
4
1.900 kr
20/4 18:02:29
2
2.000 kr (Budbetjänt)
20/4 18:02:44
4
2.200 kr
20/4 18:02:44
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 955 7330
Spegel
Valnöt, 1800-tal, höjd: 171 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 16:30:08 | 1 | 1.100 kr |
20/4 17:13:48 | 2 | 800 kr |
20/4 17:13:48 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
20/4 17:18:15 | 2 | 1.000 kr |
20/4 17:18:15 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
20/4 17:20:38 | 2 | 1.200 kr |
20/4 17:53:50 | 3 | 1.500 kr |
20/4 18:00:20 | 2 | 1.400 kr |
20/4 18:00:20 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
20/4 18:01:17 | 2 | Vinnande bud |
20/4 18:01:50 | 4 | 1.700 kr |
20/4 18:01:50 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
20/4 18:02:29 | 4 | 1.900 kr |
20/4 18:02:29 | 2 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
20/4 18:02:44 | 4 | 2.200 kr |
20/4 18:02:44 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.